Es Foguero

Vášnivá španělská noc plná flamenca
Tento nově otevřený sál měl v roce 2003 nešťastnou premiéru. Majitel chtěl navázat na osvědčený program, který do dění zapojoval publikum. Po zkušenostech a velkých úspěších rytířských turnajů na hradě knížete Zlo v rámci Středověké večeře se novým vystoupením posunul časem ještě dále a na motivy filmu Gladiátor úplně přestavěl mnoho let zavřenou budovu Es Foguero. Bohužel až na premiéře se ukázalo, že vystavená pseudoaréna je zapuštěna velmi hluboko a ani program, kterému dominovalo slovo „zabij“ není to pravé na zapojení publika. Celou sezónu se štáb trápil a měnil program. Nepřítelem byl nezájem publika.
Další sezóny znamenaly výrazné zlepšení. Průvodci, kteří shlédli premiérový neúspěch, se sice báli Foguero zpočátku prodávat, ale hrůzy první sezóny, kdy hráli v sále pro 1500 lidí i pro sedm návštěvníků, se již neopakovaly. Spokojenost klientů a ústní reklama nedůvěřivé průvodce postupně uklidnila a pozvolna se sál začal plnit.
Je mi líto, že pro skvělé bojovníky, kteří mnozí vystupovali i 20 let nejdříve jako rytíři na hradě hraběte Zlo a potom jako gladiátoři se nenašlo v programu místo, ale musím uznat, že pro Foguero to byl výrazný krok kupředu.
Do budovy se vchází přes park po lávkách nad jezerem. Program je doprovázen bohatou večeří. Sám jsem si vyzkoušel, že i z nejvzdálenějšího místa druhého patra hlediště je skvěle vidět i slyšet.
A co říct na téma představení? Je to skvělý mezinárodní varietní program s účinkujícími zvučných jmen, plný tanců, kouzel, zvířat a zábavy. Divoké rytmy, nákladné kostýmy, skvělí akrobati, hadí žena, kouzelníci a celá řada dalších čísel nás nenechá ani na chvíli vydechnout.
Majiteli ze srdce přeji, aby se mu v dalších letech plnil sál na každé představení do posledního místečka.
14.11.2007 13:25:59 | Autor: Petr MachejKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se