Vodní parky na Mallorce

Aqualand Arenal, Aqualand Magalluf a Western Park Magalluf
Vodní parky bývají všude oblíbené. Stejné je to i na Malorce.

Nejstarším na ostrově je AQUALAND MAGALLUF, který se nachází na okraji střediska Magalluf. Jedná se o ohromný komplex různých vodních atrakcí určených pro všechny věkové kategorie. Na některé tobogány se ale mnozí nedostanou, protože jim chybí odvaha… Problém s malými dětmi je rovněž vyřešen - náročné atrakce nejsou omezeny věkem dítěte, ale výškou, před každou atrakcí jim ji změří zajíček Nesquick svou zdviženou tlapkou. Děti pochopí, že musí pěkně papat, aby vyrostly a příště už pod tlapkou neprošly. Nebojte, i pro ně je spousta přiměřených radovánek. Ve všech částech parku se dbá na bezpečnost. Velmi dobře zorganizovaní plavčíci jsou prakticky všude. Určitě se vám tady bude líbit.

Vedle letoviska El Arenal se nachází další vodní park s názvem AQUALAND ARENAL. Provozuje jej stejná společnost. Sem se sjíždí velká spousta lidí - tento park se totiž ještě nedávno u vstupní brány chlubil, že je NEJVĚTŠÍ NA SVĚTĚ! Kdo by odolal pokušení strávit aspoň jeden den v tomto komplexu. Na plážích často uslyšíte, jak je hrozná klouzačka s příznačným názvem Kamikadze, jak se vříská v uzavřených potrubích sjížděných na nafukovacích kolech, kolikrát kdo spadl z kola při sjíždění Divoké řeky, o příjemném uklidnění na Pomalé řece či skákání v bazénu s umělými vlnami…

V rámci areálu najdete i motorky, motokáry a jiné atrakce, ty jsou ale zvlášť placené. Vše, co je spojeno s vodou, je v ceně základního vstupného.

Na okraji letoviska Magalluf se nachází westernové městečko. V dřívějších letech se několikrát měnil způsob jeho využití. V r.2000 se noví vlastníci rozhodli přeměnit toto místo a nabídnout návštěvníkům den netradiční zábavy. Při příjezdu uvidíte několik vodních atrakcí. Viděl jsem tyto tobogány stavět a nemohl jsem pochopit, proč majitel staví vedle Aqualandu znovu to samé. Po otevření jsem ale pochopil, že podoba je velmi ve skutečnosti vzdálená.
Vstupní branou se dostanete do městečka prvních amerických kolonizátorů. Oblečete se do dobových kostýmů a na památku vám udělají několik fotek. Nikdo vás nenutí je koupit, ale většinou se lidem líbí. Pak už honem do plavek! V úschovně dostanete koš, na ruku číslo a k věcem se můžete kdykoliv vracet.
Tobogány určitě využijete, mě upoutala jízda v potrubí enormního průměru, ve kterém se jezdí na plovoucích kruzích pro pět osob. Dále najdeme různé bazény, vířivky a jiné vodní radovánky, ale to vše je i v Aquaparku. Co je tu navíc je skvělý doprovodný program. Nedivte se, že okolo vás občas proběhne indián prchající před střílejícím šerifem. Toho doprovází spousta jásajících dětí, které dávají dobré rady strážci zákona, kam utekl indián. Konají se zde různé soutěže a hry, ale i komická představení, kterým se smějí nad-šeně děti, ale víc jejich rodiče, kteří pochopí dvojsmyslnosti. Publikum je mnohonárodnostní a účinkující předpokládají, že zvlášť dětští diváci nerozumí slovům, ale gestům. Abyste nezmeškali některé představení, dostanete jejich přehled už při vstupu. Dětem se líbí v centrální části statek s hospodářskými zvířaty. Projdete i expozice starých budov a jejich vybavení. Uvidíte, že vás tento netradičně strávený den příjemně osloví.

Nezapomeňte se dobře mazat krémy s vyššími ochrannými faktory! Hodně lidí si neuvědomuje, že při čekání na atrakce jsou vystaveni ostrému slunku ještě znásobenému vodou na pokožce!

14.11.2007 13:39:22 | Autor: Petr MachejKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se