Delfinárium Marineland


Toto oblíbené místo se nachází v obci Portals Nous. Autem odbočte z dálnice mezi Palmou a Andratx na sjezdu č.10. Pokud pojedete autobusem, tak přímo před vstupní branou zastavují všechny autobusy na trase Palma – Palma Nova, Magalluf. Z Arenalu je možno zajistit si vstu-penky s dopravou autobusem, případně s kombinací s lodním výletem.
Na místě vás čekají dvě představení. V delfináriu vás delfíni ohromí svými skoky a jinými kousky ukazujícími jejich inteligenci. Mají nacvičena i taková čísla jako je vyhazování trenéra přes kruhy ve výšce 4 m, „surfování“ na delfínech a podobně. Zážitkem pro děti musí být jízda na člunu taženém jedním delfínem. Další delfíni člun nad hlavou dítěte přeskakují! Lachtaní show ve stejném bazéně vás jistě také pobaví.
Po skončení představení se přesu-nete do jiné části parku, kde uvidíte vystoupení papoušků. Pestrobarevní ptáci přesahující půl metru jsou rozděleni do dvou týmů a soutěží v rámci „olympijských her“ v disciplínách jako šitých pro ně – jízda na kole, oprava pokaženého auta, počítání, tančení a podobně. Pokud budete s dětmi, budou rozhodně nadšené.
Obě představení se během celého dne několikrát střídají, je tedy jedno, kdy přijdete. Rozpis představení je u vstupní brány i na zdech delfinária.
Komplex zahrnuje i menší zoo a ohromné akvárium s různými sladkovodními i mořskými živočichy od drobných korálových rybiček až po žraloky. Dále následují terária.
Marineland se zapojil do aktivní záchrany ohrožených mořských želv. V rámci areálu uvidíte bazény s želvami, které před opětným vypuštěním do volné přírody léčí z různých zranění.
Pro děti je zde spousta atrakcí, samozřejmostí jsou bary a restaurace. Po prohlídce parku se hned vedle můžete koupat na pláži. Možná ale dáte přednost procházce luxusním jachetním přístavem.
14.11.2007 13:46:47 | Autor: Petr MachejKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se