Přírodní rezervace Puig de Galatzo

Adrenalinový výlet do Mallorské přírody
Další místo, kde poznáte kouzelnou Malorskou přírodu, je rezervace Puig de Galatzó. Nachází se na svahu stejnojmenné hory (1035 m), páté nejvyšší na ostrově se vstupem vzdáleným asi 5 km od Puigpunyent. Z Palmy k parku pojedete jen 14 km.

Příjezd sem je po Via Cintura, ze které odbočíte na Puigpunyent, směr na rezervaci je dobře značen. Před vchodem zaparkujete a můžete vyrazit. Otevřeno je od desáté ráno do západu slunce.

Rezervace patří k posledním panenským krajinám Malorky. Její plocha je 2,5 miliónů metrů čtverečních a údolí, ve kterém se rozprostírá je jedním z nejkrásnějších na ostrově a zároveň jedním z prvních území obydlených člověkem.

Stará uhlířská stezka o délce 3,5 km Vás provede celým parkem. Čekají vás jezírka plná rybiček, výběhy medvědů, ptačí stezka, ukázky lovu s dravými ptáky, jeskyně obývané již v pravěku, vodopády, klikatící se bystřiny, ale hlavně úchvatné pohledy do širokého okolí.

V přírodě chutná, proto je zde připraven barbacoa bar, ale můžete si zde i sami na ohni připravit svoje jídlo.Vedle se můžete napít skvělé pramenité vody.

Procházka zdejší přírodou trvá i půl dne, není kam pospíchat!

Lidé, kteří mají v oblibě aktivnější formu odpočinku, se mohou rozhodnout pro trasu dobrodružné turistiky. Ta zahrnuje horolezeckou stěnu, visuté mosty a napnutá lana, po kterých se můžete spustit nad propastmi a roklinami parku. Oblast trasy dobrodružné turistiky je od ostatních částí parku oddělena a dostat se sem mohou jen ti, kteří milují silné zážitky. V rámci programu vás doprovází specializovaný instruktor.
14.11.2007 13:59:41 | Autor: Petr MachejKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se