Zahrady Alfabia a hrad Alaró


Z obchvatu Via Cintura odbočíte na Soller. Před turnikety placeného tunelu (jediný placený úsek ostrova) je parkoviště zahrad Alfabia, založených v arabském období. Příjemná je procházka s poznáním zahradní architektury. Zblízka uvidíte různé, pro nás exotické rostliny. Projdete si i část budov majitelů zahrad.
Po prohlídce se budete autem vracet směrem na Palmu, ale jen po první odbočku vlevo, kde se dáte na Bunyolu. Tato malebná, turisty málo navštěvovaná vesnička, dala název oblíbeným zákuskům, podobným malým větrníkům. Udělejte si přestávku a v kavárně ochutnejte bunyoly z Bunyoly. Samotná vesnička dává představu, jak žijí Malorčané nepoznamenaní cestovním ruchem.
Dál pojedete horskou cestou směrem na Orient a Alaró. V ostrých zatáčkách nezapomínejte na nutnost troubit! V samotném Alaró je odbočka na Castillo de Alaró, která je natolik úzká, že auto v protisměru znamená dlouhé couvání. Zanedlouho budete šplhat do příkrého kopce až na parkoviště. Zaparkujte a dále jděte pěšky. Cesta sice vede dále okolo stylové hospůdky doleva, ale zde se už cestě moc nepodobá. Při mé první návštěvě jsem vyjel i se svou felícií až na další parkoviště, ale asi 2 km úsek jsem jel podstatně pomaleji, než kdybych šel pěšky. Tady začínají schody až na vrchol k zřícenině hradu Castillo de Alaró. Hrad je z maurského období a sami uvidíte, že jeho poloha je tak strategická, že se ho po celou historii nikdy nepodařilo dobýt. Do rukou křesťanů se hrad dostal teprve r.1285, samozřejmě zradou. Oba hradní páni byli chyceni a nabodnuti na kůl. Poprava byla „zpříjemněna“ opékáním zaživa! Dnes zbyly z hradu pouze zříceniny, ale výhledy z výšky 822 m jsou neopakovatelné. V restauraci u kaple Nostra Senyora del Refugi je možné přespání.
Zpět se budete vracet přes Alaró a Consell a napojíte se na dálnici IncaPalma.Nezapomeňte sportovní obuv!
14.11.2007 14:29:44 | Autor: Petr MachejKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se