Z Caimari do kláštera v Lluc


Z Palmy se jednou ročně pořádá pouť do kláštera v Lluc. Jedná se o náročný, přes 50 km dlouhý noční pochod, ale myslím, že je rozumnější vydat se pěšky jen na poslední, nejzajímavější horský úsek.
Z autobusu Inca – Lluc vystupte v poslední vesničce pod horami Caimari, odkud budete pokračovat asi tříhodinovou procházkou ke klášteru. Autobus se dále kroutí cestou plnou zatáček, ale vy půjdete po staré poutní stezce, která místy cestu křižuje, místy jde souběžně s ní. Působivé jsou olivovníkové terasy za Caimari. Kousek dále čekají i další výhledy. Asi v polovině cesty zamrazí v zádech při pohledu do propasti Skok krásné nevěsty. Váže se k ní pověst o mladém manželovi, který do ní ze žárlivosti shodil svou krásnou ženu. Patronka ostrova La Moreneta však při pádu vyslyšela její modlitby a na křídlech andělů ji snesla až do kláštera v Lluc.
Klášter je cílem i vaší cesty, ale vy bohužel budete muset pěšky. V kostele se můžete La Morenetě poklonit. V rámci organizovaného zájezdu okolo ostrova se na tomto kouzelném místě zastavujeme jen na chvíli. Vy zde můžete strávit mnohem více času, můžete se klidně procházet nejen v rámci klášterního komplexu a navštívit jeho muzeum, ale můžete projít botanickou zahradu, křížovou cestu vedoucí nad klášter a celé údolí Lluc plné středozemních dubů.
Jak se můžete dočíst i při popisu okruhu Soller a Calobra je možno se v klášteře i ubytovat. Místní obyvatele toho rádi využívají a v této oáze klidu tráví i několik dní.
14.11.2007 14:31:53 | Autor: Petr MachejKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se